17. august 2018

Rakvere Firmaliiga Bowlingus 2018/sügis reglement

REGLEMENT

Rakvere Firmaliiga 2018/sügis on võistkondlik bowlinguvõistlus, võistkonna suuruseks 3 mängijat, kusjuures igasse võistkonda peab kuuluma vähemalt 1 naismängija või kuni 14 a. (k.a.) juunior. Kui võistkonda kuulub 3 meesmängijat vähendatakse võistkonna boonust igas mängus 30 punkti võrra.  Võistlussarja jooksul on lubatud vahetada mängijaid, kuid vahetusmängija ei tohi olla sarjas registreeritud teise võistkonna koosseisus. Vooru jooksul mängijaid vahetada ei tohi.

 

Võistkonnad mängivad kõik ühes liigas, kusjuures võistlejate tulemusele lisatakse händikäp järgmise valemi alusel: (190-keskm)*0,8. Maksimumhändikäpiks on 60 punkti. Händikäp arvutatakse ümber iga vooru järel käesoleva Firmaliiga keskmise alusel. Esimeses voorus arvutatakse händikäp Firmaliigas 2018/kevad saavutatud tulemuste alusel, kevadel mitteosalenud mängijate puhul arvestatakse eelmistes Firmaliigades saavutatud tulemusi, mitte vanemaid kui 5 aastat. Eelmistes Firmaliigades mitteosalenud mängijatele arvestatakse maksimumhändikäp, v.a. EVML liikmetele, kelle puhul võetakse arvestuse aluseks ametlik AVK.

 

Võistkondade registreerimine toimub kuni 31. august kella 18.00-ni, pärast seda toimub alagruppide loosimine.

Info tel. 5202030, info@rakbowl.ee

Osaleda saab kuni 30 võistkonda. Osavõtutasu võistkonna kohta on 390 EUR. Hinnale lisandub käibemaks. Finaalvooru eest eraldi tasuda ei tule. Osavõtutasu sisaldab võistluste korralduskulusid ja auhinnafondi. Ettenähtud mängupäeval mitteilmunud võistkond vastutab osavõtutasu ulatuses. Firmaliiga ajal on võimalik välja panna firma reklaam, hind kokkuleppel.

 

Paremaid võistkondi ja üksikmängijaid autasustatakse auhindade, karikate ja meenetega.

Võistlused toimuvad esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval algusega kell 18.30 Rakvere Bowlingus, Võidu 19. Kell 18.30 kuni 18.40 on aeg harjutusviseteks. Täpsed mänguajad avaldatakse jooksvalt saalis ja bowlingu kodulehel www.rakbowl.ee/firmaliiga/

 

Voorude toimumise ajad:

  1. voor  3. – 12. september;
  2. voor  17. – 26. september;
  3. voor 1. – 10. oktoober;
  4. voor 15. – 17. oktoober;

VAHENÄDAL: 22. – 28. oktoober (koolivaheaeg)

Jätkub: 4. voor 29. – 31. oktoober;

  1. voor  5. – 14. november;
  2. voor  19. – 28. november;

Finaalvoorud  3. – 7. detsember

Firmaliiga lõpetamine 7. detsembril 2018

 

Võistlused toimuvad nn. Sveitsi süsteemis, 6 võistkonnalised alagrupid moodustatakse võistkondade jooksvate võidupunktide alusel pärast iga lõppenud vooru v.a. 1. voor, kui võistkonnad loositakse alagruppidesse. Võistkonnad mängivad igas voorus 5 minimatshi oma alagrupi võistkondadega punktisumma peale. Matshi võit annab 1 punkti, viigi korral saavad mõlemad 0,5 punkti. Matshide ja voorude ettemängimine ei ole lubatud. Võrdsete võidupunktide arvu korral arvestatakse võistkondade keskmist koos händikäpiga ja juhul, kui ka see on sama, siis keskmist ilma händikäpita.

Lõplikus individuaalses paremusjärjestuses osalevad võistlejad, kes on mänginud vähemalt 5 vooru. Arvestust peetakse keskmise punktisumma järgi koos händikäpiga. Finaalvoor arvesse ei lähe.

Võistluste jooksev seis (võistkonnad, mehed, naised) avaldatakse koduleheküljel www.rakbowl.ee/firmaliiga/  Võistluste peakohtunik on Lembit Tamm, kes vajadusel määrab abikohtuniku.

Kõik pretensioonid palun esitada kohtunikule või abikohtunikule suuliselt 1 tunni jooksul ja kirjalikult 24 h jooksul alates pretensiooni tekkimise ajast.

 

FINAALID

Kui Finaalvoorus esindavad firmat mängijad, kes ei  ole selles ega eelmistes firmaliigades osalenud, siis nendele mängijatele arvestatakse händikäpiks 0 punkti.

  1. detsembril kell 18:30 toimub Otsepalli finaal, kus mänguskeem on sama nagu eelvoorudes. Sinna pääsevad 6 parimat võistkonda (pärast 6. vooru selgunud kohtade alusel), kes vastavad tingimustele, et kõik võistkonna liikmed mängivad kogu firmaliiga hooaja jooksul (k.a finaalides) saalipalliga või mängija isikliku “sirgekuuliga”. Autasustatakse 3 parimat, finaali tulemuste alusel.
  2. detsembril kell 18:30 toimub Vindipalli finaal, kus mänguskeem on sama nagu eelvoorudes. Sinna pääsevad 6 parimat võistkonda (pärast 6. vooru selgunud kohtade alusel), kes ei vasta otsepalli võistkonna tingimustele. Autasustatakse 3 parimat, finaali tulemuste alusel.
  3. detsembril kell 18:30 toimub Firmaliiga eelfinaal, kus mängivad eelvoorude viimased 15 võistkonda ja edasi finaali saab 3 võistkonda.
  4. detsembril kell 18:00 toimub Firmaliiga finaal, kus mängivad eelvoorude parimad 15 võistkonda ja 3 võistkonda eelfinaalist.

Pärast 6. eelvooru selgub paremusjärjestus, milles mängitakse finaalid.

Finaalis ja eelfinaalis mängitakse voorude kaupa, Ameerika mänguviisis 2 võistkonda rajapaaril, kes võistlevad oma vahel summa peale. Edasi järgmisesse vooru pääseb vastasest parema summa (koos boonusega) visanud võistkond. Enne igat vooru on võistlemist alustavatel võistkondadel 2 harjutusviset võistleja kohta.