24. oktoober 2012

Lääne-Virumaa Meistrivõistlused 2012 kinnised

Lääne-Virumaa Meistrivõistlused 2012 toimuvad 23.10-02.12 2012 Rakveres, Rakvere Bowlingukeskuses (Võidu 19, 6 rada, Brunswick).

Lääne-Virumaa Meistrivõistlustel 2012 järgitakse käesolevat juhendit ja kehtivaid Eesti Veeremängude Liidu võistlusmääruseid. EVL võistlusmäärused on avaldatud www.evml.ee

Peakohtunik: Mehis Krigul

Abikohtunik: Lembit Tamm

Osalemisõigus ja eelvõistlus

Osalemisõigus on Lääne-Virumaa elanikel. Võistlus toimub neljas arvestuses: mehed, naised, juuniorid (17a. k.a.) ja paarid. Kui juunior soovib osaleda täiskasvanute arvestuses, peab ta sellest teavitama kohtunikku enne esimese soorituse algust. Eelvõistlus toimub alates 23.10.2012 kuni 02.12.2012. Individuaalvõistlus- 6 sarja, euroopa mänguviis, kaks võistlejat rajal. Kõik 6 sarja mängitakse ühel, võistlejate poolt valitud ja saaliga kooskõlastatud rajal. Võistlejate soovi korral on radade vahetus lubatud. Paarid mängivad Baker mänguviisis (võistkonna mõlemad liikmed mängivad samasse sarja kordamööda ühe ruudu). Saavutatud tulemust on lubatud võistluse jooksul ümber mängida, registreerudes ja tasudes uuesti võistlusmaksu. Tulemuse kontrollib kohtunik, kelleks on hetkel saalis viibiv rajameister või baaritöötaja. Tulemus märgitakse märkelehele, mis allkirjastatakse võistleja ja kohtuniku poolt. Võistlusmaks paaridele ja täiskasvanute arvestuses  mängijatele 5 EUR , juunioridele 3 EUR. Raja eest tasumine toimub eraldi vastavalt saali hinnakirjale. Mängijate paremus selgitatakse eelvõistlusel saavutatud parima ühe võistlussoorituse ajal visatud 6 sarja punktisumma alusel.

Vahevoor (02.12 kell 10.00 meestele, 12.30 naistele ja juunioridele)
Vahevooru pääseb eelvõistluste 12 paremat meest, 8 paremat naist ja 4 paremat juuniori. Eelvoorus saavutatud punktid võetakse kaasa.Individuaalne, 6 sarja, euroopa mänguviis, 2 mängijat rajal, 4 harjutusruutu algusrajal. Radade vahetus pärast iga sarja.

Finaal (02.12 kell 15.00 paaridele, kell 17.00 individuaalne)
Vahevoorude 4 paremat meest, 4 paremat naist ja 4 paremat juuniori pääsevad finaali. Finaalis mängitakse Stepladder´is. Mängud koosnevad ühest sarjast, mäng esikohale kahest sarjast. Euroopa mänguviis, kaks võistlejat rajal. Mängu võitja on võistleja, kes saavutab suurema punktisumma. Võrdse punktisumma korral visatakse uuesti täislaud võitja selgumiseni. Paaridest pääseb finaali 6 paremat. Mängitakse Round-robin mänguviisis (igaüks igaühe vastu) viis sarja võitude peale. Võit annab 2, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Võitja on paar, kes kogub kõige rohkem võidupunkte. Võrdsete võidupunktide korral arvestatakse paari punktisummat, kui ka see on võrdne, parimat sarja.

Autasustamine
Võistluste iga klassi kolme paremat autasustatakse medalitega .