16. jaanuar 2014

Rakvere Firmaliiga Bowlingus 2014/kevad reglement

REGLEMENT
Rakvere Firmaliiga 2014/kevad on võistkondlik võistlus bowlingus Virumaa mängijatele ja ettevõtetele, võistkonna suuruseks 3 mängijat, kusjuures igasse võistkonda peab kuuluma vähemalt 1 naismängija või kuni 14 a. (k.a.) juunior. UUS! Kui võistkonda kuulub 3 meesmängijat vähendatakse võistkonna boonust igas mängus 30 punkti võrra.  Võistlussarja jooksul on lubatud vahetada mängijaid, kuid vahetusmängija ei tohi olla sarjas registreeritud teise võistkonna koosseisus. Vooru jooksul mängijaid vahetada ei tohi.

Võistkonnad mängivad kõik ühes liigas, kusjuures võistlejate tulemusele lisatakse händikäp järgmise valemi alusel: (190-keskm)*0,8. Maksimumhändikäpiks on 60 punkti. Händikäp arvutatakse ümber iga vooru järel käesoleva Firmaliiga keskmise alusel. Esimeses voorus arvutatakse händikäp Firmaliigas sügis 2013 saavutatud tulemuste alusel, sügisel mitteosalenud mängijate puhul arvestatakse eelmistes Firmaliigades saavutatud tulemusi. Eelmistes Firmaliigades mitteosalenud mängijatele arvestatakse maksimumhändikäp, v.a. EVML liikmetele, kelle puhul võetakse arvestuse aluseks ametlik AVK.

Võistkondade registreerimine toimub kuni 22.jaanuar 2014 kella 18.00-ini, pärast seda toimub alagruppide loosimine. Info tel. 5202030, info@rakbowl.ee

Osaleda saab kuni 36 võistkonda. Osavõtutasu võistkonna kohta on 350 EURi, so 50 EURi 1 voor. Hinnale lisandub käibemaks. Finaalvooru eest eraldi tasuda ei tule. Osavõtutasu sisaldab võistluste korralduskulusid ja auhinnafondi. Ettenähtud mängupäeval mitteilmunud võistkond vastutab osavõtutasu ulatuses. Firmaliiga ajal on võimalik välja panna firma reklaam, hind kokkuleppel. Firmaliigas osalevatele võistkondadel on võimalik kasutada tasuta harjutamisaega. Info kodulehel.

Paremaid võistkondi ja üksikmängijaid autasustatakse auhindade, karikate ja meenetega.

Võistlused toimuvad algusega kell 18.40 Rakvere Bowlingus, Võidu 19. Kell 18.30 kuni 18.40 on rajad avatud harjutusviseteks.  Täpsed mänguajad avaldatakse jooksvalt saalis ja bowlingu kodulehel www.rakbowl.ee

1. voor             3. – 13.veebruar

2. voor             18. – 27. veebruar

3. voor             4. – 13.märts

4. voor             25.märts – 3.aprill

5. voor             8. – 17.aprill

6. voor             22. – 30.aprill

7. voor             6. – 13.mai (viimased mängud toimuvad 12. ja 13. mai)

FINAAL  16.mai algusega 17.30

Firmaliiga pidulik lõpetamine 16.mai 2014

 

Võistlused toimuvad nn. Sveitsi süsteemis, 6 võistkonnalised alagrupid moodustatakse võistkondade jooksvate võidupunktide alusel pärast iga lõppenud vooru v.a. 1. voor, kui võistkonnad loositakse alagruppidesse. Võistkonnad mängivad igas voorus 5 minimatshi oma alagrupi võistkondadega punktisumma peale. Matshi võit annab 1 punkti, viigi korral saavad mõlemad 0,5 punkti. Matshide ja voorude ettemängimine ei ole lubatud. Võrdsete võidupunktide arvu korral arvestatakse võistkondade keskmist koos händikäpiga ja juhul, kui ka see on sama, siis keskmist ilma händikäpita.

 

Finaali pääsevad KÕIK võistkonnad.

 

Kuna finaalist saavad osa võtta kõik võistkonnad, avaldatakse finaali täpne võistlusskeem peale 1-st vooru, kui osavõtjate arv on selgunud.

Lõplikus individuaalses paremusjärjestuses osalevad võistlejad, kes on mänginud vähemalt 5 vooru. Arvestust peetakse keskmise punktisumma järgi koos händikäpiga. Finaalvoor arvesse ei lähe.

Võistluste jooksev seis (võistkonnad, mehed, naised) avaldatakse koduleheküljel www.rakbowl.eeVõistluste peakohtunik on Lembit Tamm, kes vajadusel määrab abikohtuniku.

Kõik pretensioonid palun esitada kohtunikule või abikohtunikule suuliselt 1 tunni jooksul ja kirjalikult 24 h jooksul alates pretensiooni tekkimise ajast.

FINAALID

Kui Finaalvoorus esindavad firmat mängijad, kes ei  ole eelmistes firmaliigades osalenud, siis nendele mängijatele arvestatakse händikäpiks 0 punkti.

14. mai kell 18:30 toimub Otsepalli finaal, kus mänguskeem on sama nagu eelvoorudes. Sinna pääsevad 6 parimat võistkonda (pärast 7. vooru selgunud kohtade alusel), kes vastavad tingimustele, et kõik võistkonna liikmed mängivad kogu firmaliiga hooaja jooksul (k.a finaalides) saalipalliga või mängija isikliku “sirgekuuliga”. Autasustatakse 3 parimat, finaali tulemuste alusel.

15. mai kell 18:30 toimub Vindipalli finaal, kus mänguskeem on sama nagu eelvoorudes. Sinna pääsevad 6 parimat võistkonda (pärast 7. vooru selgunud kohtade alusel), kes ei vasta otsepalli võistkonna tingimustele. Autasustatakse 3 parimat, finaali tulemuste alusel.

 

16. mai kell 18:00 toimub Suur finaal, kuhu pääsevad kõik võistkonnad. Autasustatakse 6 parimat, finaali tulemuste alusel.

Pärast viimast ehk 7. eelvooru selgub järjestus, milles mängitakse Suur finaal (võistkond on see number, mis kohal ta on). Mängitakse voorude kaupa, korraga 6 võistkonda ja edasi pääseb oma vastasest parema summa (koos boonusega) viskamisega, vastasega mängitakse Ameerika mänguviisis, 2 võistkonda rajapaaril. Enne igat vooru on võistlejatel 5 minutit aega harjutada. Pärast 4. vooru toimub õlitus. Kõiki kohtasid, mida ei mängita välja, pannakse sel päeval visatud meeskonna keskmise (koos boonusega) alusel. 8. voor mängivad 3 meeskonda parima summa peale, mille alusel selguvad kohad, igaüks eraldi rajal, radadel 2-5 ja valida saab järjekorras, kes on parema meeskondliku summa (boonusega) visanud 7. voorus.

Mänguskeem:

1. voor Mängivad võistkonnad: 24, 23, 22 ja 13, 14, 15
2. voor Mängivad võistkonnad: 1. vooru edasipääsejad ja 12, 11, 10
3. voor Mängivad võistkonnad: 21, 20, 19 ja 16, 17 ,18
4. voor Mängivad võistkonnad: 3. vooru edasipääsejad ja 9, 8, 7
5. voor Mängivad võistkonnad: 4. vooru edasipääsejad ja 4, 5, 6
6. voor Mängivad võistkonnad: 5. vooru edasipääsejad ja 1, 2, 3
7. voor Mängivad võistkonnad: 5. ja 6. vooru edasipääsejad
8. voor Mängivad võistkonnad: 7. vooru edasipääsejad