29. august 2013

Rakvere Firmaliiga Bowlingus 2013/sügis reglement

REGLEMENT

Rakvere Firmaliiga 2013/sügis on võistkondlik võistlus bowlingus Virumaa mängijatele ja ettevõtetele, võistkonna suuruseks 3 mängijat, kusjuures igasse võistkonda peab kuuluma vähemalt 1 naismängija või kuni 14 a. (k.a.) juunior. UUS! Kui võistkonda kuulub 3 meesmängijat vähendatakse võistkonna boonust igas mängus 30 punkti võrra.  Võistlussarja jooksul on lubatud vahetada mängijaid, kuid vahetusmängija ei tohi olla sarjas registreeritud teise võistkonna koosseisus. Vooru jooksul mängijaid vahetada ei tohi.

Võistkonnad mängivad kõik ühes liigas, kusjuures võistlejate tulemusele lisatakse händikäp järgmise valemi alusel: (190-keskm)*0,8. Maksimumhändikäpiks on 60  punkti. Händikäp arvutatakse ümber iga vooru järel käesoleva Firmaliiga keskmise alusel. Esimeses voorus arvutatakse händikäp Firmaliigas kevad 2013 saavutatud tulemuste alusel, sügisel mitteosalenud mängijate puhul arvestatakse eelmistes Firmaliigades saavutatud tulemusi. Eelmistes Firmaliigades mitteosalenud mängijatele arvestatakse maksimumhändikäp, v.a. EVML liikmetele, kelle puhul võetakse arvestuse aluseks ametlik AVK.

Võistkondade registreerimine toimub kuni 10.september 2013 kella 18.00-ini, pärast seda toimub alagruppide loosimine. Info tel. 5202030.

Osaleda saab kuni 36 võistkonda. Osavõtutasu võistkonna kohta on 350 EURi hinnale lisandub käibemaks. Finaalvooru eest eraldi tasuda ei tule. Osavõtutasu sisaldab võistluste korralduskulusid ja auhinnafondi. Ettenähtud mängupäeval mitteilmunud võistkond vastutab osavõtutasu ulatuses. Firmaliiga ajal on võimalik välja panna firma reklaam, hind kokkuleppel.

Paremaid võistkondi ja üksikmängijaid autasustatakse auhindade, karikate ja meenetega. Eraldi autasustatakse parimat saalipallivõistkonda, tingimusega, et kõik võistkonna liikmed mängivad kogu firmaliiga jooksul (k.a finaalvoorud) saalipalliga või mängija isikliku “sirgekuuliga”.

Võistlused toimuvad algusega kell 18.45 Rakvere Bowlingus, Võidu 19. Kell 18.30 kuni 18.45 on rajad avatud harjutusviseteks.  Täpsed mänguajad avaldatakse jooksvalt saalis ja bowlingu kodulehel www.rakbowl.ee

1. voor  9. – 20. september
2. voor  23. sept – 4. oktoober
3. voor  7. okt – 18. oktoober
4. voor  28. okt – 8. november
5. voor  11. – 22. november
6. voor  25. nov – 6. detsember
Finaalvoorud  9. – 13. detsember 2013.

Firmaliiga pidulik lõpetamine 13.detsember 2013

Võistlused toimuvad nn. Sveitsi süsteemis, 6 võistkonnalised alagrupid moodustatakse võistkondade jooksvate võidupunktide alusel pärast iga lõppenud etappi v.a. 1.etapil, kui võistkonnad loositakse alagruppidesse. Võistkonnad mängivad igas voorus 5 minimatshi oma alagrupi võistkondadega punktisumma peale. Matshi võit annab 1 punkti, viigi korral saavad mõlemad 0,5 punkti. Matshide ja voorude ettemängimine ei ole lubatud. Võrdsete võidupunktide arvu korral arvestatakse võistkondade keskmist koos händikäpiga ja juhul, kui ka see on sama, siis keskmist ilma händikäpita.

Finaalvooru pääsevad 18 paremat võistkonda (neli alagruppi, viimases 6 võistkonda, I-III igas 4 võistkonda). Lisaks peetakse finaalvoor ka 6 parima saalipallivõistkonna vahel.

Võidupunkte kaasa ei võeta, mängitakse alagrupi kohtade peale, iga alagrupi kaks paremat saavad edasi kõrgemasse alagruppi. Esimeses alagrupis selgitatakse Firmaliiga üldvõitja ja järjestus kuni kuuenda kohani. Kui Finaalvoorus esindavad firmat mängijad, kes ei  ole eelmistes firmaliigades osalenud, siis nendele mängijatele arvestatakse händikäpiks 0 punkti. Järjestuse selgitamisel arvestatakse finaalvoorus saavutatud võidupunkte, kui see on sama siis keskmist koos händikäpiga, kui ka see on sama, siis keskmist ilma händikäpita. Matshid toimuvad Ameerika mänguviisis, 2 võistkonda rajapaaril. Radade vahetus pärast igat matshi vastavalt võistluskaartidele. Soojendus 10 min enne esimese matshi algust.

Lõplikus individuaalses paremusjärjestuses osalevad võistlejad, kes on mänginud vähemalt 5 vooru. Arvestust peetakse keskmise punktisumma järgi koos händikäpiga.

Võistluste jooksev seis (võistkonnad, mehed, naised) avaldatakse koduleheküljel www.rakbowl.ee
Võistluste peakohtunik on Lembit Tamm, kes vajadusel määrab abikohtuniku.

Kõik pretensioonid palun esitada kohtunikule või abikohtunikule suuliselt 1 tunni jooksul ja kirjalikult 24 h jooksul alates pretensiooni tekkimise ajast.